Zalety lekkiej wylewki ze styrobetonu

Zalety lekkiej wylewki ze styrobetonu

Wylewka ze styrobetonu nazywana jest inaczej lekką wylewką, a wszystko za sprawą właściwości surowców, z jakich jest przygotowywana. Bazą dla niej nie jest cement i piasek, jak w klasycznych zaprawach betonowych, ale specjalny, styropianowy granulat, wymieszany z cementem i wodą. Dzięki temu jest niezwykle lekka, a do tego przy wylewaniu zachowuje się podobnie, jak wylewki samopoziomujące.

Ze względu na stosunkowo niewielką wagę, wylewka ze styrobetonu doskonale nadaje się jako warstwa spodnia dla ogrzewania podłogowego. Dodatkowym atutem posadzki styrobetonowej są jej właściwości izolacyjne i wygłuszające. Jakie jeszcze są zalety lekkiej wylewki ze styrobetonu i dlaczego warto ją zastosować w swoim domu?

Czym są posadzki styrobetonowe?

Wylewki ze styrobetonu różnią się od klasycznych głównie składem. Ich najważniejszym elementem jest specjalnie opracowany granulat, przygotowany ze styropianu, który łączony jest w odpowiednich proporcjach z cementem oraz z wodą. Powstaje w ten sposób wylewka, która podczas kładzenia zachowuje się tak, jak wylewka samopoziomująca. Dzięki temu jest łatwa do wylania, uzyskania poziomu, a co więcej – od razu daje pożądane efekty, z łatwością rozprowadzając się po całej powierzchni podłogi, w tym we wszystkich jej zakamarkach.

Zawartość granulatu styropianowego w posadzkach styrobetonowych nadaje im swoistą lekkość – ich waga w przeliczeniu na metr kwadratowy jest znacznie mniejsza niż w przypadku klasycznych, betonowych posadzek.

Dlaczego warto zainwestować w wylewkę ze styrobetonu?

Wykonywana przez nas za pomocą specjalistycznych maszyn wylewka ze styrobetonu to obecnie jeden z najchętniej wybieranych rodzajów posadzek, dedykowanych szczególnie pod ogrzewanie podłogowe. Jest znana zwłaszcza z:

  • niewielkiej wagi, przekładającej się na znacznie mniejsze obciążenie dla konstrukcji budynku – dzięki temu lekkie wylewki można bez problemu stosować również na adaptowanych poddaszach, strychach, piętrach domów;
  • płynnej masy, która bez trudu rozprowadza się po całej dostępnej powierzchni, w tym we wszystkich zakamarkach, gwarantując pełną szczelność, niezależnie od ukształtowania podłogi czy jej ubytków;
  • wytrzymałości,
  • prostoty opracowania jej powierzchni pod ogrzewanie podłogowe,
  • dobrych właściwości izolacyjnych,
  • właściwości wygłuszających.

Styrobeton pod ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Styrobeton pod ogrzewanie podłogowe stosowany jest ze względu na doskonałą stabilność, jaką zapewnia oraz łatwość opracowywania jego powierzchni pod wymagające rozprowadzenia rurki instalacji. Zaletą lekkiej wylewki jest także jej izolacyjność oraz właściwości wygłuszające. Doskonale więc spełnia się w roli podłoża pod nowoczesną instalację grzewczą na wyższych piętrach domów, w tym na poddaszach.

Wykonywana przez nas posadzka styrobetonowa to inwestycja, która nie zabiera dużej ilości czasu. W każdym przypadku też inwestor otrzymuje od nas kompleksowy kosztorys, wykonany na podstawie wielkości obiektu oraz przewidywanej grubości wylewki ze styrobetonu.

Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe

Nasza firma specjalizuje się we frezowaniu posadzek pod ogrzewanie podłogowe, będące rozwiązaniem znacznie lepszym, ekonomiczniejszym i bezpieczniejszym od tradycyjnego rozmieszczania rurek instalacji na powierzchni posadzki.

Jeśli jesteś zainteresowany kompleksowym przygotowaniem powierzchni w swoim domu pod ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem najnowszych technologii, sprawdzonych, solidnych i trwałych materiałów, zachęcamy do kontaktu.

Udostępnij: