Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Wykonywana przez naszą firmę, profesjonalna usługa frezowania pod ogrzewanie podłogowe, pozwala przeprowadzić termomodernizację dowolnego budynku w optymalnym dla siebie czasie. Frezowanie może być przeprowadzone w nowym budownictwie, jak i w już użytkowanych lokalach. Zabieg polega na specjalnym opracowaniu podłoża – w betonowej wylewce wycinane są rowki, w których następnie rozprowadza się rurki. Frezowanie pod podłogówkę jest bezpyłowe i nie wymaga skuwania posadzki. Dzięki temu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod montażu ogrzewania podłogowego.

Jak przebiega frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe?


Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe wykonuje się za pomocą bardzo precyzyjnych narzędzi na już istniejących, betonowych posadzkach. Kanały są wycinane jedynie na głębokość pozwalającą bezproblemowo umieścić w nich rurki instalacji. Metoda ta pozwala na dokładne i równomierne rozplanowanie całej instalacji. Jednocześnie nie wymaga podwyższania poziomu podłogi, nie wpływa na jej nośność czy na konstrukcję budynku.

Prace wykonywane są praktycznie bezpyłowo oraz bez konieczności skuwania gotowych wylewek. Po zakończonym frezowaniu wylewki pod ogrzewanie podłogowe i rozprowadzeniu rurek, instalacja zostaje zaciągnięta elastycznym klejem. Tak przygotowane podłoże nadaje się do kolejnych etapów prac – położenia płytek czy paneli.

Zalety frezowania pod podłogówkę

Stosowana przez nas metoda montażu, wykorzystująca frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, wybierana jest ze względów ekonomicznych oraz przez oszczędność czasu. Modernizację lokalu można przeprowadzić w dowolnym momencie. Prace nie są uciążliwe zarówno dla domowników, jak i sąsiadów, nie generują dużej ilości zabrudzeń i trwają znacznie krócej, niż standardowe układanie rurek pod ten rodzaj ogrzewania. Frezowanie pod podłogówkę nie wymaga skuwania istniejących wylewek ani nadlewania podłogi, co redukuje koszty przedsięwzięcia i pozwala utrzymać identyczny poziom podłóg w całym lokalu.

Tak wykonane ogrzewanie jest też efektywniejsze, a wszystko dlatego, że umieszczone w kanałach rurki nagrzewają górną warstwę wylewki. Ukrycie instalacji w rowkach zabezpiecza ją dodatkowo przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas montażu gotowej podłogi czy kładzenia płytek. Całe założenie jest bardzo estetyczne, a czasowo usługę frezowania pod podłogówkę ograniczamy nawet do jednego dnia.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe – cena

Jako polska firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży, oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, doradzając w kwestii optymalnych rozwiązań. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na precyzyjne wykonanie powierzonego nam zadania. Z tego względu w każdym wypadku za usługę frezowania pod ogrzewanie podłogowe cena ustalana jest na podstawie Państwa zgłoszenia. Wycena usługi jest bezpłatna i odbywa się na podstawie podstawowych informacji: lokalizacji oraz ilości metrów kwadratowych powierzchni.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych ekonomicznym i wydajnym ogrzewaniem podłogowym, instalowanym bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.

Usługi frezowania pod ogrzewanie podłogowe wykonujemy na terenie całej Polski. Jeśli poszukujesz usługi frezowania Warszawa i okolicach czekamy na ciebie.