Dane techniczne produktów

Nasze usługi opieramy na materiałach uznanych producentów, gwarantujących wysoką jakość i niezawodność. Jastrychy anhydrytowe sprawdzają się jako podkład podłogowy w budownictwie jednorodzinnym, budynkach komercyjnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dzięki bardzo dobrym właściwościom przenikania ciepła, wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Wylewka anhydrytowa
Anhydritec

Anhydritec jest produktem, który przygotowujemy bezpośrednio na budowie. W swoim składzie zawiera siarczan wapnia oraz dodatki w postaci: cementu portlandzkiego, wody, kruszywa oraz uplastyczniaczy. Produkt charakteryzują bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe, które obejmują wartości od 20 do 40 MPa. Wylewkę cechuje również wysoki wskaźnik przenikania ciepła. Wykorzystując to rozwiązanie, znacznemu skróceniu ulega czas nagrzewania posadzki w stosunku do wylewek tradycyjnych.

Anhydritec jest produktem samopoziomującym, dzięki czemu po jego aplikacji uzyskujemy idealnie gładką i równą powierzchnię. Grubość całkowita wylewki zaczyna się od 3,5 cm, dzięki czemu minimalizuje się ciężar właściwy podłogi, zmniejsza zapotrzebowanie na materiały oraz przyśpiesza czas uzyskania żądanej temperatury.

Ważną cechą, opisującą Anhydritec, jest możliwość jego aplikowania na dużych powierzchniach, bez konieczności wykonywania nacięć dylatacyjnych: powierzchnie ogrzewane 300 m2, a bez ogrzewania podłogowego aż 900 m2. Wylewka jest gotowa do użytkowania już po dwóch dniach roboczych od aplikacji produktu. Podkład może być wykonany na istniejącym podłożu, na warstwie izolacyjnej, a także na warstwie rozdzielczej.

Pobierz kartę produktu

POBIERZ PLIK

Wylewka anhydrytowa
Knauf

Jastrych anhydrytowy, przygotowany na komponencie firmy Knauf, to preparat składający się z siarczanu wapnia, wody, kruszywa oraz plastyfikatorów. Podobnie jak poprzedni produkt idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Dzięki niskiemu skurczowi podczas wiązania, jastrych ten eliminuje pęknięcia i tzw. łódkowanie posadzki, które spotyka się często przy tradycyjnych wylewkach cementowych.

Produkt przeznaczony jest do budynków różnego przeznaczenia: domów jednorodzinnych, obiektów wielokondygnacyjnych, użyteczności publicznej oraz lokali komercyjnych. Dzięki bardzo dobrym właściwościom, powierzchnia po wylaniu jastrychu jest gładka i nie wymaga szlifowania. Produkt posiada właściwości samopoziomujące, eliminując tym samym konieczność stosowania dodatkowych mas wyrównujących powierzchnię.

Płynny podkład anhydrytowy schnie zwykle od trzech do sześciu tygodni, przy grubości wylewki 35 milimetrów. Czas wysychania uzależniony jest od wielu czynników, między innymi: temperatury, wilgotności powietrza oraz wymiany powietrza. Zaleca się stosowanie wietrzenia pomieszczeń w których wykonana była aplikacja produktu, dzięki czemu można skutecznie przyspieszyć proces wysychania posadzki.

Pobierz kartę produktu

POBIERZ PLIK