Wylewki ze Styrobetonu

Nowoczesne wylewki styrobetonowe stosowane są jako ekonomiczna i praktyczna alternatywa dla klasycznych materiałów izolacyjnych. Styrobeton jest masą o właściwościach termoizolacyjnych oraz wygłuszających, a dzięki swojej konsystencji rozprowadza się w podobny sposób jak samopoziomujące wylewki betonowe. Ze względu na swoje właściwości i stosunkowo niewielką wagę, doskonale nadaje się pod ogrzewanie podłogowe czy jako warstwa izolacyjna w miejscach niepozwalających na zbytnie obciążenie konstrukcji budynku. Z tego powodu lekka wylewka styrobetonowa, oferowana przez naszą firmę, ma bardzo szerokie zastosowanie.

Nowoczesna, lekka wylewka styrobetonowa


Wylewkę ze styrobetonu przygotowuje się na bazie granulatu styropianowego oraz cementu i wody. Jako specjalne dodatki stosuje się substancje ujednolicające masę, a więc ułatwiające jej rozprowadzenie oraz poprawiające wytrzymałość. Ten rodzaj izolacji jest coraz chętniej wybierany ze względu na swoją formę – płynna masa znacznie dokładniej wypełnia wszystkie szczeliny niż klasyczny styropian, co jest szczególnie istotne w przypadku wszelkich instalacji montowanych w podłodze. Niewielka waga pozwala zastosować mieszankę styrobetonu nawet w miejscach o niewielkiej nośności. Jednocześnie stanowi bardzo dobrej jakości warstwę stabilizującą, przygotowywaną pod kolejne warstwy podłogi – np. pod płytki lub panele.

Zalety zastosowania wylewki styrobetonowej

Wylewki styrobetonowe w Warszawie są wybierane coraz częściej ze względu na swoją formę – precyzyjne rozprowadzenie masy jest znacznie mniej kłopotliwe niż przygotowanie tej samej powierzchni z pomocą styropianu w jego tradycyjnej formie. Lekka wylewka styrobetonowa może mieć zastosowanie w każdym rodzaju nieruchomości, również w konstrukcjach o małej nośności. Zapewnia ona doskonałe właściwości nie tylko izolacyjne, ale i wygłuszające, a dzięki swojej konsystencji i możliwości szczelnego pokrycia powierzchni, idealnie nadaje się jako warstwa zabezpieczająca oraz izolująca dla instalacji pod ogrzewanie podłogowe. Jej dodatkowym atutem jest zatrzymywanie ciepła, brak tzw. mostków termicznych i dokładne wypoziomowanie całej powierzchni.

Jeśli chodzi o wylewki styrobetonowe, opinie inwestorów wskazują przede wszystkim na znaczne krótszy czas przygotowania podłoża, podniesienie jego wytrzymałości, estetykę i możliwość zastosowania mieszanki również w starym budownictwie. Według użytkowników stanowi bardzo dobrą, stabilną i równą bazę pod ostateczne wykończenie podłogi.

Wylewka ze styrobetonu – cena

Przy każdej realizowanej przez nas usłudze wylewki styrobetonowej, cena dla Klienta ustalana jest indywidualnie. Kosztorys uzależniony jest od wielkości obiektu oraz miejsca, w jakim ma zostać położona lekka wylewka ze styrobetonu, czyli od jej grubości. Jako fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży, służymy Państwu wsparciem technicznym i merytorycznym, pomagamy w dobraniu odpowiedniej grubości warstwy oraz podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Zachęcamy do kontaktu inwestorów szukających optymalnego rozwiązania pod ogrzewanie podłogowe czy szukających innowacyjnych metod poziomowania, ocieplania i wygłuszania.