Wylewka anhydrytowa w łazienkach

Wylewka anhydrytowa w łazienkach

Wylewka anhydrytowa zyskała ogromną popularność, stając się mocną konkurencją dla klasycznych wylewek cementowych. Wyróżnia ją przede wszystkim płynna konsystencja, która wpływa na jej właściwości samopoziomujące. Stosowana jest powszechnie, choć niektórzy uważają, że nie powinno się jej układać w pomieszczeniach wilgotnych. To mit. Jastrych anhydrytowy doskonale sprawdza się w przypadku łazienek, należy jednak zadbać o właściwą hydroizolację.

Wylewka anhydrytowa w łazience

Jak już wspomnieliśmy, wylewka anhydrytowa w łazience jest jak najbardziej możliwa. Ułatwia układanie dowolnej posadzki, doskonale sprawdzając się również w przypadku ogrzewania podłogowego. Jastrych bowiem ma doskonałe właściwości przewodzenia ciepła, co znacznie poprawia termikę pomieszczenia. Kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji o wylewce anhydrytowej w łazience jest przygotowanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej. To kluczowy etap prac, zapewniający jastrychowi odpowiednią trwałość.

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest folia w płynie, która dokładnie zaaplikowana ochroni wylewkę przed działaniem wilgoci. Warto pamiętać, że nie tylko rodzaj użytego materiału się liczy. Równie istotna jest jakość wykonania. Folię czy inny materiał uszczelniający należy precyzyjnie zaaplikować, zgodnie ze sztuką budowlaną. Szczególnej uwagi wymagają miejsca przy odpływach, gdzie zwykle stosuje się fragment wylewki cementowej. Decyzja o zastosowaniu konkretnej izolacji przeciwwilgociowej powinna być podjęta przez specjalistów, którzy będą wykonywać wylewkę.

Wylewka anhydrytowa pod płytki podłogowe

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w łazienkach jest wylewka anhydrytowa pod płytki podłogowe. Równa powierzchnia posadzki nie wymaga mechanicznego jej poziomowania, a doskonałe przewodnictwo cieplne sprawia, że pomieszczenie będzie równomiernie ogrzewane. Rozwiązanie to z powodzeniem wykorzystywane jest nie tylko w łazienkach, ale także w kuchni, w korytarzu czy w pokojach.

Niewątpliwą zaletą jest brak konieczności wykonywania zbrojenia, które jest niezbędnym elementem wylewek cementowych. Za wyborem anhydrytu przemawia również niewielka grubość wylewki, co wpływa nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na estetykę pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku budynków poddawanych gruntownej przebudowie. Na wylewce anhydrytowej, oprócz płytek, można umieszczać dowolne wykończenia, w tym panele, parkiet czy kamień.

Jak widać, wylewka anhydrytowa i wilgoć nie wykluczają się! Decydując się na jastrych w łazience, należy jedynie pamiętać o bardzo dokładnej hydroizolacji, wykonanej na przykład folią w płynie. Powierzając prace firmom specjalizującym się w wykonywaniu wylewek anhydrytowych, takim jak Wieczorex, zyskujecie gwarancję najwyższej jakości i trwałości posadzki, nawet w tak zwanych pomieszczeniach mokrych.

Udostępnij: