Wylewka cementowa czy anhydrytowa?

Wylewka cementowa czy anhydrytowa?

Grzejniki coraz częściej zastępowane są ogrzewaniem podłogowym, którego największą zaletą jest równomierny rozkład ciepła w mieszkaniu. Kluczowym aspektem podczas montażu nowoczesnego systemu ogrzewania jest wybór odpowiedniej posadzki. W tym przypadku najlepszą opcją będzie wylewka anhydrytowa, ponieważ wspomaga podłogową instalację cieplną, przyśpieszając wzrost i spadek temperatury w pomieszczeniu.

W nowym budownictwie praktycznie nie wykorzystuje się już wylewki cementowej, która jest opcją ekonomiczną, ale wymaga większej uwagi i ostrożności podczas nakładania. Wylewka cementowa ma tendencję do kurczenia się podczas dosychania, dlatego należy wykonać dylatację (podział posadzki na mniejsze części), by wyeliminować możliwość powstania odkształceń. W pierwszym tygodniu należy regularnie zwilżać jastrych wodą, który całkowitą odporność zyskuje dopiero po miesiącu od nałożenia. Fakt ten znacznie opóźni nasze prace remontowo-wykończeniowe.

Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa nie kurczy się podczas schnięcia, jest wytrzymała na zmienność temperatur i prosta w nakładaniu za sprawą płynnej konsystencji. Dzięki samopoziomujących się właściwości wylewki, na posadzce nie tworzą się nierówności i krzywizny. W przeciwieństwie do wylewki cementowej, anhydrytowa nie wymaga długiego doglądania. Można układać na niej panele czy płytki po zaledwie trzech dniach, a uruchomić ogrzewanie podłogowe po tygodniu.

Co najważniejsze – wylewka anhydrytowa doskonale przewodzi ciepło, a współczynnik porównywalny jest do materiałów izolacyjnych typu styropian czy wełna. Oznacza to, iż jastrych anhydrytowy będzie sprawnie reagował na zmianę temperatury podłogi i zapewni komfort termiczny. W przypadku wylewki samopoziomującej także należy wykonać dylatację, ale pola mogą mieć o wiele większą powierzchnię. 

Wylewki w domu – Wieczorex

Nasza firma specjalizuje się wykonywaniu energooszczędnych wylewek anhydrytowych na terenie województwa mazowieckiego. Przed rozpoczęciem prac, oferujemy bezpłatny pomiar pomieszczenia oraz stworzenie indywidualnej wyceny usługi, która zależna jest od powierzchni oraz grubości warstwy. Gwarantujemy terminowość i pomyślą współpracę. W celu ustalenia szczegółów – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Udostępnij: