Wygrzewanie posadzki anhydrytowej

Wygrzewanie posadzki anhydrytowej

Brak konieczności wykonywania zbrojenia, doskonałe właściwości przewodnictwa cieplnego a także szybkość schnięcia to tylko kilka zalet, opisujących posadzki anhydrytowe, które zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jastrych doskonale łączy się z każdym rodzajem wykończenia posadzki, dzięki czemu w prosty sposób stworzycie aranżację wnętrza taką, jakiej oczekujecie.

Mówiąc o zaletach wylewek anhydrytowych, warto również wspomnieć o możliwości ich ułożenia na instalacji ogrzewania podłogowego. Dzięki naturalnym właściwościom jastrychu, posadzki anhydrytowe Knauf, doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których zastosowano podłogówkę zarówno w wersji wodnej, jak i elektrycznej. Decydując się na wykonanie jastrychu, warto pamiętać o naczelnej zasadzie, jaką jest prawidłowe wygrzewanie posadzki anhydrytowej.

Wygrzewanie posadzki anhydrytowej

Co daje wygrzewanie posadzki anhydrytowej? To proces wspomagający optymalne wiązanie materiału, dzięki czemu zyskuje on pożądaną trwałość. Wygrzewanie należy odpowiednio rozplanować, gdyż podnoszenie temperatury podłogi musi być realizowane stopniowo. Warto wspomnieć, iż optymalnymi warunkami, w jakich powinno następować wiązanie jastrychu anhydrytowego, jest temperatura od +5 do+25 stopni Celsjusza. Istotne jest odpowiednie wietrzenie pomieszczeń po 2 dniach od wylania posadzki, a także uruchomienie ogrzewania podłogowego.

To również powinno odbyć się zgodnie z zaleceniami producenta jastrychu oraz wykonawcy. Wygrzewanie można rozpocząć, jeśli wylewanie posadzki anhydrytowej zrealizowane zostało co najmniej 7 dni wcześniej. Niezwykle istotne jest stopniowe podnoszenie temperatury do maksymalnie 55 stopni Celsjusza, co pozwala uzyskać prawidłową odporność materiału we wszystkich jego warstwach.

Posadzki anhydrytowe mazowieckie

Jak sprawdzić, czy posadzka anhydrytowa jest już odpowiednio wysuszona? W tym względzie warto kierować się wiedzą specjalistów, a przede wszystkim wykonawcy. Poziom wilgotności posadzki bada się bowiem z wykorzystaniem urządzeń wymagających pobrania próbki z istniejącej już wylewki. Wyniki powinien interpretować fachowiec, gdyż mogą się nieco różnić z uwagi na zastosowany materiał, a także indywidualne warunki panujące w pomieszczeniu.

Decydując się więc na wykonanie wylewki z jastrychu anhydrytowego, warto wybierać doświadczonych wykonawców, którzy doradzą i pomogą w przeprowadzeniu procesu wygrzewania. Posadzki anhydrytowe w mazowieckim wykonuje między innymi firma Wieczorex, specjalizująca się w nowoczesnych wylewkach. Dysponując doświadczeniem, zespołem fachowców oraz doskonałym zapleczem technicznym, zajmuje się wylewkami w niewielkich obiektach, jak i w budynkach wielkopowierzchniowych, nadzorując także proces prawidłowego wygrzewania posadzki.

Przeprowadzające remont domu czy też budując nowy obiekt, jedną z kluczowych decyzji, jaką powinien podjąć inwestor, jest wybór odpowiedniej wylewki. Warto zdecydować się na jastrych anhydrytowy, który znacznie przyspiesza prowadzenie prac, a także poprawia efektywność cieplną pomieszczeń, w których jest zastosowany. Istotna jest także cena posadzki anhydrytowej, która może konkurować z tradycyjnymi rozwiązaniami cementowymi, gdyż nie wymaga dodatkowego zbrojenia czy wylewania mas poziomujących.

Udostępnij: