Zalety wylewki samopoziomującej

Zalety wylewki samopoziomującej

Wylewka samopoziomująca jest rozwiązaniem coraz częściej docenianym przez inwestorów. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza prowadzone prace budowlane, ponieważ schnie znacznie szybciej, aniżeli tradycyjnie stosowany cement. To nie jedyna zaleta nowoczesnych wylewek. Właściwości anhydrytu sprawiają, że doskonale łączy się z ogrzewaniem podłogowym, a dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania ciepła, pomieszczenia szybciej się nagrzewają.

Wylewka anhydrytowa cechuje się także uniwersalnością w zakresie zastosowania. Może być wykorzystana zarówno w obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż rozwiązanie to pozwala na optymalizację kosztów budowy. Jastrych nie wymaga bowiem wykonywania dodatkowego zbrojenia, które niezbędne jest w przypadku wylewek cementowych.

Posadzka samopoziomująca

Posadzka samopoziomująca, wykonana z anhydrytu, likwiduje konieczność stosowania mas wyrównujących. Naturalne właściwości materiału sprawiają, że idealnie układa się na podłożu, a niski skurcz podczas wiązania pozwala na stosowanie dowolnego wykończenia podłogi, którym może być kamień, gres lub drewno.

Inwestorzy doceniają to rozwiązanie również za szybki czas schnięcia. Poprawnie wylany jastrych, będzie gotowy do eksploatacji już po dwóch dniach do jego aplikacji. To znaczące przyspieszenie prac budowlanych, umożliwiające rozpoczęcie etapu wykończeniowego w budynku. Ponadto anhydryt idealnie łączy się z ogrzewaniem podłogowym. Nie trzeba wykonywać grubej warstwy wylewki ponad ułożoną instalację grzewczą, w przypadku anhydrytu wystarczy jedynie 3,5 cm.

Zaprawa anhydrytowa

Jak wspomnieliśmy, zaprawa anhydrytowa ma niski skurcz podczas wiązania. Oznacza to, że w procesie schnięcia, na powierzchni wylewki nie występują pęknięcia, często spotykane w przypadku cementu. Dzięki temu możliwe jest ułożenie dowolnego wykończenia podłogi, spełniającego oczekiwania estetyczne i użytkowe inwestorów.

Z anhydrytu może być także wykonana wytrzymała posadzka przemysłowa. Na dużej powierzchni, obejmującej do 300 m2 z ogrzewaniem podłogowym oraz do 600 m2 bez ogrzewania, wylewka anhydrytowa nie wymaga dylatacji. To doskonałe rozwiązanie dla obiektów wielkopowierzchniowych, w których liczy się najwyższa jakość i odporność posadzki, a także szybkość schnięcia podkładu.

Wylewki samopoziomujące to doskonałe rozwiązanie dla każdego inwestora, który oczekuje materiałów wysokiej jakości, niewymagających długotrwałego wysychania. Jastrych anhydrytowy minimalizuje także koszty inwestycji, ponieważ wylewany jest bez konieczności stosowania mas wyrównujących oraz wykonywania dodatkowego zbrojenia.

Udostępnij: