Co jest lepsze: styropian czy styrobeton?

Co jest lepsze: styropian czy styrobeton?

Część firm budowlanych operuje wciąż starymi metodami wykańczania wnętrz i jest przyzwyczajona do stosowania mało efektywnych materiałów. Dotyczy to szczególnie ważnej, ale i spornej kwestii, czyli materiału, z jakiego najlepiej jest wykonać wewnętrzną wylewkę: ze styropianu czy z nowoczesnego styrobetonu. Stąd pojawia się podstawowe pytanie o to, co jest lepsze: styropian czy styrobeton?

Mając do wyboru te dwa rozwiązania, zdecydowanie lepiej jest postawić na wylewkę ze styrobetonu. Doskonale sprawdza się w swojej roli, głównie ze względu na idealne pokrycie wszelkich nierówności oraz szybką i bardzo łatwą aplikację. Sprawia to, że wykonanie pracy jest znacznie szybsze i precyzyjniejsze niż w przypadku standardowych metod i materiałów. Na uwagę zasługują także właściwości wylewki styrobetonowej. Jest ona nie tylko odporna na zawilgocenia, ale także uniemożliwia rozwój na swojej powierzchni grzybów czy pleśni. Jest także zupełnie odporna na działanie gryzoni i szkodników.

Jakie są różnice między styropianem i styrobetonem?

Styropian jest podstawowym materiałem izolacyjnym, do niedawna stosowanym powszechnie również jako element ociepleniowy pod wylewki wewnętrzne w domach. Jako materiał jest jednak kruchy i wymaga bardzo precyzyjnego układania na idealnie równej powierzchni. Konieczne jest też zastosowanie go w dość dużej ilości, aby móc cieszyć się z jego działania jako izolatora. Styropian wymaga też wylania na jego powierzchni klasycznej wylewki, którą należy dobrze wypoziomować.

Różnica więc między styropianem a wylewką ze styrobetonu jest ogromna. Styrobeton, jako nowoczesny materiał, wykazuje się dużą izolacyjnością, a także odpornością na rozwój pleśni oraz grzybów, wysokie zawilgocenie czy działanie szkodników, takich jak gryzonie. Wykonanie wylewek ze styrobetonu jest znacznie mniej kłopotliwe i nie wymaga dodatkowego poziomowania – masa jest nie tylko izolacyjna, ale też samopoziomująca. Dzięki temu proces kładzenia wylewek w domu można znacząco skrócić pod względem czasowym. Zastosowanie tego rodzaju wylewki przekłada się też na koszty całej operacji oraz na koszty comiesięcznej eksploatacji, związanej z jakością wykonanej izolacji pod posadzką.

Jak realizowana jest usługa wykonania wylewki ze styrobetonu?

Wykonanie wylewek ze styrobetonu jest proste, szybkie i mało brudzące. Z powodzeniem można wykonywać je w starym i w nowym budownictwie.

Wybierając naszą firmę, zawsze masz pewność, że usługa zostanie wykonana terminowo i rzetelnie, przy wykorzystaniu najlepszej klasy materiałów oraz profesjonalnego sprzętu. Dzięki temu stawiając wylewkę ze styrobetonu, masz gwarancję, że zainwestowałeś w najlepsze na rynku rozwiązanie.

Czy warto inwestować w wylewkę styrobetonową?

Obecnie wylewki styrobetonowe są stosowane znacznie chętniej i powszechniej od samego styropianu, przede wszystkim ze względu na szereg zalet tych pierwszych. Wylewki ze styrobetonu są znacznie łatwiejsze i szybsze w przygotowaniu, są też samopoziomujące. Styrobeton charakteryzuje się też znacznie lepszymi parametrami wygłuszającymi, jest odporny na zawilgocenia, szkodniki, pleśń i grzyby. Wykorzystanie wylewek ze styrobetonu pozwala uniknąć tzw. mostków termicznych, które pojawiają się w przypadku samego styropianu. Wylewka ta ma też znacznie większą twardość, przez co zwiększa się zakres jej zastosowania.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet wykonania wylewek ze styrobetonu, skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Udostępnij: