Jaki cement zastosować na wylewki miksokretem?

Jaki cement zastosować na wylewki miksokretem?

Jednym z podstawowych składników wylewki, obok piasku, jest cement. Miksokret z kolei jest często wykorzystywany przez inwestorów, przede wszystkim z uwagi na doskonałą jakość posadzek oraz ich trwałość. Do uzyskania idealnej wylewki nie wystarczy jednak zastosowanie odpowiednich urządzeń, ale przede wszystkim użycie wysokiej jakości surowców, które powinny być zmieszane w odpowiedniej ilości.

Firmy specjalizujące się w wykonywaniu wylewek miksokretem, korzystają ze sprawdzonych rozwiązań, gwarantujących najwyższą jakość i trwałość realizacji. Warto jednak wiedzieć, jakiego cementu najlepiej użyć, aby efekt spełnił oczekiwania inwestora. W niniejszym artykule odpowiemy, na który z materiałów warto się zdecydować, a także, w jakich proporcjach dodać go do przygotowywanej mieszanki.

Wylewka z miksokreta ile cementu?

Na to, jak trwała będzie wylewka z miksokreta, ma wpływ, ile cementu dodamy do gotowej mieszanki. Specjaliści szacują te wartości niemal automatycznie, dysponując sprawdzonymi proporcjami poszczególnych składników. Posadzkę można wykonać także z dostępnych w sklepach gotowych półproduktów, sprzedawanych w workach. Ich przygotowanie polega na dodaniu do proszku odpowiedniej ilości wody. Czy to dobry pomysł na wylewkę?

I tak i nie. Warto wspomnieć, że dostępne w sprzedaży mieszanki będą znacznie droższe, niż samodzielne przygotowana wylewka. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług, co jest gwarancją trwałości oraz najwyższej jakości wykonanej posadzki. Specjaliści dopasują rodzaj wylewki do potrzeb inwestora oraz warunków technicznych panujących w budynku, biorąc pod uwagę między innymi rodzaj zastosowanego ogrzewania.

Jaki cement na wylewki miksokretem?

Współpraca z profesjonalistami likwiduje problem z decyzją, jaki cement na wylewki miksokretem będzie najlepszy. Odpowiedzialność bowiem spoczywa na wykonawcy, który – zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem – zaproponuje najlepsze rozwiązania. Przy wykonywaniu posadzek z wykorzystaniem miksokreta stosuje się najczęściej cement 42,5 oraz 32,5. Surowiec ten, aplikowany w odpowiednich proporcjach, gwarantuje odpowiednią trwałość wykonanej wylewki.

Ilość użytego materiału natomiast zależy od grubości posadzki. Średnio przyjmuje się, że na 100 metrów kwadratowych wylewki o grubości 6 cm potrzeba około 1.800 kg cementu 42,5 oraz 2.100 kg cementu 32,5. Precyzyjne wyliczenia wymagają jednak wizji na miejscu oraz wymierzenia posadzki, jaka ma zostać przygotowana. Nie można zapomnieć także o właściwej proporcji piasku i wody, które są niezbędnymi składnikami wylewki.

W celu otrzymania posadzki wysokiej jakości należy dobrać odpowiedni rodzaj pasku. Bardzo istotna jest jego czystość, gdyż najdrobniejsze zanieczyszczenia piasku, nie mówiąc już o przeoczonych kamieniach lub żwirze negatywnie wpływają na trwałość wylanej posadzki. Najlepszym materiałem w przypadku posadzek lanych miksokretem jest piasek płukany o gradacji 0-2/0-4 mm.

Jak widać, wykonanie posadzki wymaga sporej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego też zadanie to najlepiej powierzyć specjalistom. Mamy wówczas gwarancję, że prace będą zrealizowane na najwyższym poziomie, zapewniając wieloletnią trwałość, jaką powinna charakteryzować się wylewka miksokretem. W Warszawie usługi w zakresie przygotowania posadzek oferuje Wieczorex – firma z wieloletnim doświadczeniem. To najlepszy wybór, jeśli zależy wam na jakości oraz trwałości posadzki.

Udostępnij: