Instalacja ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym

Instalacja ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym

Fachowcy szacują, że koszty utrzymania w sezonie jesienno-zimowym ogrzewania podłogowego są niższe od klasycznych rozwiązań nawet o 15%. To powoduje coraz większe zainteresowanie tym rozwiązaniem nie tylko w nowym budownictwie, ale także w budynkach przechodzących remont lub termomodernizację.

Instalacja ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym może być poprowadzona na kilka sposobów. Jednym z nich, oferowanych przez naszą firmę i odznaczającą się jeszcze większą wydajnością systemu, jest frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe. W tak powstałych rowkach rozprowadza się rurki instalacji. Cała procedura jest więc prosta i bezpieczna.

Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe a instalacja systemu – jak to działa?

Po usługę frezowania betonu pod ogrzewanie podłogowe sięgają coraz częściej również właściciele nowego budownictwa. To znacznie lepsze, praktyczniejsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie, dlatego jest wybierane znacznie powszechniej i chętniej niż tradycyjne metody kładzenia ogrzewania podłogowego.

Pierwszym i najważniejszym etapem jest przygotowanie podłoża, czyli posadzki. W przypadku frezowania wylewki pod ogrzewanie podłogowe jej wiek nie ma znaczenia, ponieważ prace można przeprowadzić zarówno w starych, jak i w nowych wylewkach. Głębokość oraz szerokość frezowanych rowków zawsze jest dopasowana do konkretnego przypadku i wielkości rurek od instalacji ogrzewania podłogowego. Frezy wykonywane są w taki sposób, by po zakończeniu prac w przygotowanych zagłębieniach móc bez trudu rozprowadzić rurki PEX. To dzięki nim ciepło będzie się rozchodziło po całej instalacji. Metoda obejmująca frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów, np. specjalnych mat izolacyjnych.

Zalety metody frezowania wylewki pod ogrzewanie podłogowe

Zarówno według fachowców, jak i samych inwestorów, frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem znacznie tańszym, prostszym do przeprowadzenia i szybszym, niż przygotowanie tej instalacji grzewczej w standardowy sposób. Dzięki wycięciu rowków w posadzce nie jest konieczne jej skuwanie ani nadlewanie, które powoduje podwyższenie poziomu podłogi nieraz nawet o kilka centymetrów. Frezowanie betonu pod ogrzewanie podłogowe redukuje też koszty związane z zakupem dodatkowych materiałów, np. folii izolacyjnej, którą trzeba podłożyć w przypadku tradycyjnej metody.

Co więcej, układanie rurek w specjalnie przygotowanych rowkach jest szybsze i bezpieczniejsze także dla nich samych. Są w ten sposób w znacznie mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas montażu czy kładzenia podłogi. Rurki ułożone w ten sposób mają także lepszą, bezpośrednią styczność z krańcem posadzki, którą nagrzewają. Dzięki temu inwestor może odnotowywać mniejsze straty ciepła, a sama instalacja znacznie szybciej zaczyna spełniać swoje zadanie.

Komu warto zlecić wykonanie frezowania posadzki pod ogrzewanie podłogowe?

Wykonanie frezowania posadzki pod ogrzewanie podłogowe wymaga doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu, a także umiejętności dopasowania parametrów rowków do konkretnych podzespołów planowanej instalacji. Warto więc zdecydować się na usługi firmy, która zajmuje się tym zagadnieniem z powodzeniem od wielu lat, gwarantując fachowo i terminowo wykonaną pracę w atrakcyjnej cenie.

Jeśli liczysz na profesjonalne doradztwo i nowoczesne wykonanie, zapraszamy do kontaktu, sprawdzenia pełnej oferty i skorzystania z naszych usług frezowania posadzki pod ogrzewanie podłogowe.

Udostępnij: