Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe Warszawa

Wykonywana przez naszą firmę, profesjonalna usługa frezowania pod ogrzewanie podłogowe, pozwala przeprowadzić termomodernizację dowolnego budynku w optymalnym dla siebie czasie. Frezowanie może być przeprowadzone w nowym budownictwie, jak i w już użytkowanych lokalach. Zabieg polega na specjalnym opracowaniu podłoża – w betonowej wylewce wycinane są rowki, w których następnie rozprowadza się rurki. Frezowanie pod podłogówkę jest bezpyłowe i nie wymaga skuwania posadzki. Dzięki temu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod montażu ogrzewania podłogowego.

Jak przebiega frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe?


Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe wykonuje się za pomocą bardzo precyzyjnych narzędzi na już istniejących, betonowych posadzkach. Kanały są wycinane jedynie na głębokość pozwalającą bezproblemowo umieścić w nich rurki instalacji. Metoda ta pozwala na dokładne i równomierne rozplanowanie całej instalacji. Jednocześnie nie wymaga podwyższania poziomu podłogi, nie wpływa na jej nośność czy na konstrukcję budynku. Prace wykonywane są praktycznie bezpyłowo oraz bez konieczności skuwania gotowych wylewek. Po zakończonym frezowaniu wylewki pod ogrzewanie podłogowe i rozprowadzeniu rurek, instalacja zostaje zaciągnięta elastycznym klejem. Tak przygotowane podłoże nadaje się do kolejnych etapów prac – położenia płytek czy paneli.

Profesjonalne frezowanie posadzek pod ogrzewanie podłogowe Warszawa

Ze względów ekonomicznych oraz estetycznych, ogrzewanie podłogowe wyparło tradycyjne sposoby ogrzewania pomieszczeń. Uwzględniane jest nie tylko w nowo powstających budynkach, ale również w tych przechodzących wewnętrzną termomodernizację lub generalny remont. Nie można jednak zapominać, że wymaga ono prawidłowo przygotowanego podłoża.

Profesjonalne frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w Warszawie posadzek pozwala na zastosowanie tego rodzaju ogrzewania w każdym rodzaju lokalu. Na terenie stolicy i okolic wykonujemy je w pełni fachowo i terminowo, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Pozwala to na uzyskanie pełnej precyzji oraz efektywności ogrzewania podłogowego.

Frezowanie pod podłogówkę w Warszawie z profesjonalną firmą

Wielu fachowców doradza inwestorom, aby wykonywali ogrzewanie podłogowe jedynie w nowym budownictwie. Jednak stosowana przez nas metoda frezowania pod podłogówkę w Warszawie powierzchni, czyli wykonywanie specjalnych rowków, pozwala na modernizację ogrzewania w dowolnym lokalu i czasie.

Nasze doświadczenie pozwala nam wykonywać naszą pracę w krótkim terminie, w dodatku starannie i z wykorzystaniem odpowiednich, przeznaczonych do tego narzędzi. Frezowanie kanałów pod ogrzewanie podłogowe, wykonane fachowo, jest mało uciążliwe – zarówno pod kątem sprzątania oraz ilości odpadów, jak i pod względem uciążliwości inwestycji dla domowników i sąsiadów. Prace odbywają się bowiem bez konieczności skuwania obecnych wylewek.

Decydując się na frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w Warszawie, skupiasz się na realnych oszczędnościach. Masz bowiem możliwość zainstalowania nowoczesnego i ekonomicznego ogrzewania nawet w starym budownictwie, w dodatku bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów skuwanej i ponownie wykonywanej wylewki ani zmniejszania wysokości pomieszczenia, wymagającego jednocześnie niwelacji poziomów podłogi.

Jak powinno wyglądać fachowo wykonane frezowanie kanałów pod ogrzewanie podłogowe?

Fachowo wykonane frezowanie kanałów pod ogrzewanie podłogowe polega na regularnym nacięciu całej powierzchni wylewki specjalnymi rowkami, w których rozprowadzane są rurki z wodą, idące od źródła zasilania. Prace wykonywane są bez ingerencji w konstrukcję podłogi – wykonywane są jedynie w wierzchniej warstwie samej betonowej wylewki. Dodatkowo opracowywanie przez nas w ten sposób wylewek nie wymaga ich skuwania, co wiąże się ze znacznie mniejszą ilością bałaganu i zredukowaniem uciążliwości remontu do absolutnego minimum.

Przygotowanie podłoża pod frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w Warszawie powinno objąć ściągnięcie obecnego pokrycia podłogi, np. paneli. To znacznie przyspiesza cały proces modernizacji obiektu. Fachowcy oczyszczają betonową powierzchnię za pomocą odpowiedniego sprzętu, a następnie wykonują nacięcia odpowiadające linii prowadzenia rurek z wodą. Rurki umieszczone są więc nie bezpośrednio na podłodze, ale w rowkach, co dodatkowo chroni je przed nadmiernym naciskiem oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami.

W jaki sposób najszybciej można uzyskać wycenę usługi frezowania pod ogrzewanie podłogowe w Warszawie?

Cenimy sobie czas i zaangażowanie naszych Klientów, dlatego do każdego zlecenia, wykonywanego na terenie Warszawy i okolic, podchodzimy zawsze indywidualnie. Kosztorys przedsięwzięcia przedstawiamy po dokonaniu oględzin i omówieniu najważniejszych kwestii związanych z ogrzewaniem oraz stosowanymi przez nas technikami.

Najprostszym sposobem na uzyskanie wyceny, czyli kompletnego kosztorysu całego przedsięwzięcia, jest skontaktowanie się z nami dowolną drogą – osobiście, telefonicznie lub mailowo. W każdym wypadku wycena dla zainteresowanych jest zupełnie bezpłatna.